מיין לפי

צרו קשר

ראש החוג: ד"ר אורי שחמון
ori.shachmon@mail.huji.ac.il

יועצת תלמידי בוגר: ד"ר מרים גולדשטיין
mi.goldstein@mail.huji.ac.il

יועץ תלמידי מוסמך: ד"ר איאס נאסר
iyas.nasser@mail.huji.ac.il

רכזת החוג: גב' שרה פרנסה
sarap@savion.huji.ac.il
טלפון: 02-5883965
משרד: בניין רוח, קומה 4 , גוש 5 חדר 4507

שעות הקבלה:
יום א' | 11:30 - 14:30.
ימים ב' - ה' | 10:00 - 13:00.
מחוץ לשעות הפעילות: בתיאום מראש

 

סגל אקדמי

אורי שחמון

ד"ר אורי שחמון

ראש החוג
שעת קבלה: בתיאום מראש או במייל, חדר 5325

ד"ר אורי שחמון היא דיאלקטולוגית שעוסקת בתיעוד ובאפיון להגים ערביים מדוברים. עבודת הדוקטורט שלה, שנכתבה בהנחייתו של פרופסור סימון הופקינס, התמקדה בלהג ערבי ייחודי המדובר על גבול תימן-סעודיה. מאז הרחיבה את היריעה ועסקה בלהגים נוספים בתימן ובחצי האי הערבי.

מיכאל אבשטיין

ד"ר מיכאל אבשטיין

שעת קבלה: חדר 6419, בתיאום מראש או במייל

ד"ר מיכאל אבשטיין עוסק בחקר המיסטיקה האסלאמית הקלאסית, בדגש על קשרים בין המיסטיקה הסונית למסורת השיעית. ד"ר אבשטיין מתעניין במיוחד במיסטיקה שהתפתחה באל-אנדלוס, היא ספרד המוסלמית, וביחד עם עמיתים מתחום מדעי היהדות מבקש להתחקות אחר קשרים אפשריים בין המיסטיקה האסלאמית לבין הקבלה.

headshot-danielbehar

ד"ר דניאל בהר

שעות קבלה: בתיאום מראש

ד"ר דניאל בהר עוסק בספרות הערבית המודרנית בדגש על שירת הפרוזה (קצידת אל-נת'ר). ב-2010 סיים לימודי תואר ראשון בחוג לשפה וספרות ערבית באוניברסיטה העברית. את תואר הדוקטורט השלים בחוג לספרות השוואתית באוניברסיטת הארווארד (PhD, 2019).

מאיר מ' בר-אשר

פרופ' מאיר מ' בר-אשר

02-588-3700
שעת קבלה: יום שני 13:00-14:00, חדר 5306

פרופ' מאיר בר-אשר נולד במרוקו. את כל לימודיו האקדמיים החל מהתואר הראשון ועד הדוקטורט עשה באוניברסיטה העברית. את לימודיו לתואר ראשון, שאותם סיים ב-1978, עשה בחוג לשפה וספרות ערבית ובחוג לפילוסופיה יהודית וקבלה. את לימודי התואר השני עשה בחוג לשפה וספרות ערבית. עבודת הגמר שלו לתואר זה נכתבה בהדרכתו של פרופ' שלמה פינס ונושאה היה: "עיונים בתורת המידות של אַבּו-בַּכְּר אל-ראזי".

מרים גולדשטיין

ד"ר מרים גולדשטיין

ראש חוג
שעת קבלה: בתיאום מראש או במייל, חדר 5312

ד"ר מרים גולדשטיין החלה את דרכה האקדמית באוניברסיטאות הארווארד (B.A., 1999) וקיימברידג' (M.Phil, 2001), והשלימה את עבודת הדוקטורט שלה באוניברסיטה העברית בירושלים. כיום עוסקת גולדשטיין בחקר הספרות הערבית-היהודית של ימי-הביניים, כמו גם בחקר ספרות הפולמוס הבין-דתי בתקופה זו.

תמונה לב

ד"ר דניאל לב

בניין מנדל 224, בתיאום מראש או במייל

ד"ר דניאל לב השלים את לימודי התואר הראשון שלו באוניברסיטת שיקגו, ואת התואר השני והשלישי השלים באוניברסיטה העברית בחוג ללימודי האסלאם והמזה"ת. מחקריו מתמקדים בהגותו של אבן תימייה ובמסורת הסַלַפית באסלאם. השנה הנוכחית משמש ד"ר לב כעמית מנדל במרכז מנדל סכוליון.

swr_-_ys_nsr

ד"ר איאס נאסר

בניין מנדל, חדר 253
שעות קבלה: בתיאום מראש

ד"ר איאס יוסף נאסר, יליד כפר סמיע שבגליל העליון, הוא משורר וחוקר העוסק בשירה ובספרות הערבית הקלאסית. הוא סיים את כל לימודיו האקדמיים באוניברסיטה העברית בחוג לשפה וספרות ערבית ובחוג לספרות השוואתית.

עפרה תירוש-בקר

פרופ' עפרה תירוש-בקר

02-588-0244
שעת קבלה: בתיאום מראש, יום ג' 14:00-13:00, חדר 2113 בניין רבין

עפרה תירוש־בקר למדה לתואר ראשון בחוגים ללשון העברית ולשפה וספרות ערבית לתואר הראשון באוניברסיטה העברית. את לימודי התואר השני עשתה במסגרת תכנית אישית בלשונות היהודים וספרויותיהם, עבודת הגמר שלה לתואר זה, שנכתבה בהדרכתו של פרופ' משה בר-אשר, עסקה בתרגום ערבי-יהודי לספר תהלים מקונסטנטין שבאלג'יריה. בשנת תש"ס היא סיימה את עבודת הדוקטור שהגישה לאוניברסיטה העברית על לשון חכמים הנמסרת בספרות הקראים בימי הביניים שנכתבה ברובה בערבית יהודית, אף זו בהדרכתו של פרופ' משה בר-אשר.