מיין לפי

צרו קשר

מזכירות החוג: גב' דבי מזן
debim@savion.huji.ac.il
טלפון: 02-588-3558, חדר 4504

יועץ ב"א: ד"ר דניאל לב
daniel.lav@mail.huji.ac.il

יועץ מ"א: ד"ר יוסף ויצטום
ywitztum@gmail.com

 

תלמידי מחקר

רחל  חסון קנת

ד"ר רחל חסון קנת

נושא הדוקטורט: "כתבי יד חדשים בערבית יהודית מאוחרת מאוסף פירקוביץ' – תיאור, מיון וטקסטים לדוגמה"

העבודה מציגה לראשונה סקירה כוללת על הספרות הפולקלוריסטית בגניזה ומתרכזת בכתבי היד מאוסף פירקוביץ'.

מנחה: פרופסור סימון הופקינס

איאס נאסר

ד"ר איאס נאסר

שעת קבלה: יום ד' 17:00-16:00, חדר 5314 (מדעי הרוח).

מר איאס יוסף נאסר הוא דוקטורנט בחוג לשפה וספרות ערבית ומלגאי במסגרת מלגות נשיא האוניברסיטה העברית לסטודנטים מצטיינים. הוא סיים את לימודיו לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בחוג לשפה ולספרות ערבית ובחוג לספרות כללית והשוואתית. במסגרת לימודיו לתואר השני התמחה מר נאסר בשירה הערבית הקדם-אסלאמית וזו של ראשית האסלאם.

אמינה  סייאד

גב' אמינה סייאד

אמינה סייאד היא דוקטרנטית בחוג לשפה וספרות ערבית ומתמקדת בספרות מודרנית. עבודת הדוקטורט שלה, בהנחיית פרופ' גבריאל רוזנבאום, עוסקת בכתיבה הספרותית במצרים בסוף המאה ה-20 ותחילת המאה ה-21. סייאד משמשת כעוזרת מחקר של פרופ' גבריאל רוזנבאום, מרצה במכללת אלקאסמי ומורה בבית ספר רנסנס במזרח ירושלים.

גיא רון-גלבוע

ד"ר גיא רון-גלבוע

תלמיד דוקטורט בחוג לשפה וספרת ערבית, בהנחייתם של פרופ' שרה סבירי ופרופ' מאיר מ' בר־אשר. נושא הדוקטורט הוא המופלא (עג'אא'ב) בספרות הערבית של ימי הביניים.
במסגרת המחקר אני מתחקה אחר גילויים של הפלאי והמופלא בספרות התקופה העבאסית (בעיקר מן המאות השלישית/התשיעית עד הרביעית/עשירית), בתכנים שכותבים שונים, בהם סופרי אדב, גיאוגרפים ונוסעים, יצקו לקטגוריה זו וביחסם של כותבים אלה לפלא על רקע התרבות הספרותית והאינטלקטואלית של תקופתם.